Zimowisko 2021

Półkolonie w naszej szkole upłynęły pod znakiem zimy, kodowania, programowania i zajęć artystycznych.

Pierwszego dnia dzieci odkodowały zimę, wykonały wspaniałą makietę przedstawiającą zimową aurę oraz piękne bałwanki ze skarpetek. Nie zabrakło również zabaw na sali gimnastycznej.

Drugi dzień to czas kodowania na dywanie i tworzenia śnieżynek z patyczków higienicznych i z soli. Tego dnia dzieci również aktywnie spędziły czas na wspólnych zabawach ruchowych.

Kolejnego dnia, w czwartek zbudowaliśmy recyklingowego robota, dzieci zabawiły się w artystów, lepiły z masy solnej wspaniałe figurki, wycinały za pomocą foremek śnieżne wzory.

Piątek to ostatni dzień zimowiska, podczas którego dzieci z najstarszej grupy podjęły próbę stworzenia własnej bajki w programie Scratch Jr.. Młodsze dzieci lepiły z masy solnej, ozdabiały wcześniej wykonane figurki, stworzyły teatrzyk kukiełkowy.

Na zakończenie zimowiska każdy uczestnik otrzymał drobny prezent-niespodziankę.

Cztery dni minęły nam bardzo szybko. Zostały nam wspólne zdjęcia i niezapomniane wspomnienia.